Geoblog.pl    Archi    Podróże    Polska - Wielkopolska, Paluki, ...moze lepiej - lewa-gorna cwiartka???    Gąsawa - przepiekny drewniany kosciol

Gąsawa - przepiekny drewniany kosciol

Polska, Gąsawa

Zdjecia kosciola w Gąsawie zobaczylem kilkanascie minut wczesniej na wystawie w Biskupinie. Wygladaly interesujaco, wiec przyjechalem. Dzieciaki zostaly w samochodzie bo zimno, a i nie bede ciagal ich do kazdego kosciola. Pierwszy zonk - zamkniete a kartka glosi ze klucz jest na plebani. Troche to trwalo zanim wyciagnelem wikarego na mroz. No ale jak tylko otworzyl kosciol ...Moze i nie zachowalem sie najlepiej bo powiedzialem cos w stylu - kurcze, przepraszam ale musze leciec po dzieciaki. one musza to zobaczyc. No i przyprowadzilem Danio i Jagode do kosciola :D. Nie spodziewalem sie czegos takiego - naprawde wspaniale wnetrze malego, drewnianego kosciola. Wikary bez sladu zmanierowania opowiedzial o tym jak odkryto malowidla na scianach i jak je wydobywano, konserwowano. Rany, po prostu brakuje slow - wspanile wnetrze. Bedac w okolicach Biskupina TRZEBA to zobaczyc!

BoRa - 2013-02-03 18:54
Wspaniała perełka!
Tym bardziej niezwykła, że do jej odkrycia potrzebne były chęci wikarego :-).
Jestem Ci bardzo wdzięczna za umieszczenie tych fantastycznych zdjęć.
pozdrawiam,

BoRa - 2014-10-13 22:20
1,5 roku minęło od mojego poprzedniego komentarza ... dzięki Twojemu wpisowi a jeszcze bardziej dzięki zdjęciom, byłam w drewnianym kościółku w Gąsawie. Z zewnątrz nieciekawy ale wewnątrz zachwycający. POLECAM!!!Najlepiej wybrać się w niedzielę, wtedy otwierany jest na msze.

13.05.2017 - 23.07.2019

19.08.2015 - 22.07.2017