Geoblog.pl    Archi    Podróże    W międzyczasie czyli zobaczone mimochodem - Litwa, Łotwa i Estonia    Tallin znowu w nocy i tylko przez szybę

Tallin znowu w nocy i tylko przez szybę

Estonia
Estonia, Tallin

Kolejny raz Tallin zobaczę tylko przez szybę. W dodatku z promu zjadę trochę po północy wiec ...dupa zbita. Ale to nie jest przypadek - mogłem dojechać tu z Helsinek rano i zwiedzić Tallin i północne wybrzeże Estonii. Jednak pogoda nie jest za specjalna i po namyśle zdecydowałem że zostawię sobie Estonie na następny raz. Albo jeszcze następny. Tym razem mam zamiar wykorzystać noc - kiedy i tak nie da się za dużo zobaczyć - na przemieszczenie się na poludniową Łotwę/północną Litwę. To tam powinnien mnie zastać świt i to tam mogę zacząć "zwiedzanie po drodze". Przez ostatnie kilkanaście dni przeglądałem sieć w poszukiwaniu interesujących miejsc - jest ich raczej nadmiar wiec pozostaje mieć nadzieję na w miarę przyzwoitą pogodę i to że ... tak naprawdę to będzie to mały eksperyment: zamiast jechać non stop pojadę multi stop i zobaczę jak pomysł sprawdzi się w praktyce ;-). Całe dwa dni na przejechanie przez terytorium Litwy. Hmm, raczej nie powinienem obawiać się przekroczenia prędkości?

Rybak
Rybak - 2015-03-29 22:55
To żałuj, bo Tallin jest naprawdę bardzo ładny. Zwolnij następnym razem i zwiedź. Lepiej Rygę i Tallin niż Kowno, które jest zapyziałe i raczej mało ciekawe

Archi
Archi - 2015-04-02 13:18
bynajmniej nie zaluje. do Talina mam 2h promem wiec tam wybiore sie specjalnie, tylko po to zeby Talin zobaczyc. No ale to jak juz bedzie ladniejsza pogoda idni beda dluzsze...

13.05.2017 - 23.07.2019

19.08.2015 - 22.07.2017