Geoblog.pl    Archi    Podróże    Finlandia. Na dłużej    Za Ivalo, punkt widokowy nad Jeziorem Inari.

Za Ivalo, punkt widokowy nad Jeziorem Inari.

Finlandia
Finlandia, Ivalo

Dobra, czasami człowiek daje się złapać na atrakcję która atrakcją nie jest. Jak ta sroka skręciłem na drogę w kierunku punktu widokowego. Nie mam pojęcia dlaczego, no ale z drugiej strony dlaczego nie? Przyjechałem zobaczyć tak wiele jak to możliwe to i pewnie z punktu widokowego coś się da zobaczyć? Logiczne no nie? No niby tak, ale: pod koniec dnia nawet daleko na północy nie ma dobrego światła, padająca mżawka i drzewa zasłaniające widoki … więc inwestycja w bilet pozwalający mi przejść 150m od bramy do punktu widokowego nie była szczególnie dobra. Jakoś tylko mnie zirytowała plansza z typami ryb łowionymi w jeziorze, stary skuter śnieżny z lat 60 nie poprawił humoru a dziura w ziemi (wypalanie węgla drzewnego) i belka (tak palimy ogniska w Laponii) tylko pogłębiły irytację. I nawet nie chodziło o te kilka euro za bilet a raczej czas i trud jakim Szerszeń wjechał na ten cholerny punkt widokowy – krztusząc się na drugim biegu i okazjonalnie piłując jedynkę. Wrrr, nie zagotowałem się tylko dlatego że przed bramą stały pozostałości po armii niemieckiej – kawałek ogona Junkersa Ju-52 i podziurawiony wrak niemieckiego działa szturmowego oraz najsłynniejsze niemieckie działo II WŚ –przeciwlotniczy 8.8cm Flak 18. Widoki potencjalnie mogły być niesamowite – punkt wznosi się kilkadziesiąt metrów nad Jeziorem Inari, trzecim co do wielkości w Finlandii, a tak mogłem obejść się smakiem bo nawet podsuszone ciasto w kawiarence nie bardzo nadawało się do zjedzenia.

mamaMa
mamaMa - 2015-07-14 23:31
Podsuszone ciasto nie bylo zapewne pyszne, za to widok jak najbardziej:-)

13.05.2017 - 23.07.2019

19.08.2015 - 22.07.2017