Geoblog.pl    Archi    Podróże    W międzyczasie czyli zobaczone mimochodem - Litwa, Łotwa i Estonia    Švenčionys czy Święciany. Pomyłka goni pomyłkę

Švenčionys czy Święciany. Pomyłka goni pomyłkę

Litwa
Litwa, Swięciany

W padającym deszczu dojechałem do Švenčionys. Zupełnie nie skojarzyłem nazwy i zatrzymałem się żeby poszukać jakiegoś miejsca do odpoczynku – kawiarni, knajpki, czegokolwiek. I dupa – nawet jeżeli coś takiego w okolicy było to dobrze ukryte. Zmęczenie, irytacja, deszcz …postanowiłem jechać dalej. Na szczęście stanąłem na złym pasie, musiałem skręcić i w ten sposób mogłem obejrzeć sobie cerkiew w Święcianach. Ze śladów, a raczej ich braku wynika że chyba jest permanentnie zamknięta. A szkoda, bo nawet w tych warunkach wyglądała pięknie. Pokręciłem się po okolicy i z mocnym postanowieniem zatrzymania się dopiero w Wilnie pojechałem dalej. Głupek, idiota, palant ….no bo co więcej można o mnie powiedzieć? Jechałem kawał drogi żeby coś w Święcianach zobaczyć. Dojechałem na miejsce i nie zauważyłem tego, po czym pojechałem dalej… idiota!

zula - 2015-04-16 16:50
Coś na zdjęciach i widać ,że cerkiew godna zatrzymania na dłużej!

Archi
Archi - 2015-04-17 08:27
Cerkiew w Swiecianach jest bardzo fotogeniczna. Tyle ze przy ciagle padajacym deszczu i olowianych chmurach ciezko to wyciagnac. Ale na pewno warto zobaczyc

vlak
vlak - 2015-04-18 16:10
Ciekawe, ile musi się jeszcze w litewskiej mentalności zmienić, żeby można było pomyśleć o upamiętnieniu zbrodni w Święcianach?

13.05.2017 - 23.07.2019

19.08.2015 - 22.07.2017